Toyota Motor a prelungit până la 1 martie oprirea a două linii de producţie la două fabrici ale companiile grupului Toyota din Japonia, din cauza unor probleme legate de emisii, transmite Reuters, potrivit news.ro.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

Liniile de producţie au fost suspendate din 29 ianuarie după descoperirea neregulilor în testele de certificare pentru motoarele diesel dezvoltate de afiliata Toyota Industries .

Pe 1 martie, Toyota va lua o decizie cu privire la redeschiderea liniilor de producţie începând de luni, 4 martie.

Analize Economedia

auto, masina chinezeasca
om robot industria automotive
studenti, universitate, academie, absolventi
Piața de curierat, România, Cargus, Sameday, Fan Courier, Profit net, Cifră de afaceri, Pachet
Fermier cu legume
linie asamblare Dacia
Imagine apa piscină
Job, căutare de job, șomeri, tineri șomeri
Knauf Insulation, fabrica vata minerala sticla
George-Simion-Nicusor-Dan (1)
Steaguri Romania si UE
bani, lei, finante, bancnote, euro, 5 lei
bec iluminat, becuri
piata auto, uniunea europeana, romania
recesiune
sua dolari drapel ajutor steag flag us bani karolina-grabowska-4386425
Piata 9 restaurant
recesiune
tineri programatori foto
Corinthia
criza de ouă din SUA
2265634-800x534
retea electrica - Transelectrica
digitalizare, calculator, cod, programare
statele unite, sua, washington, china, beijing, putere, geopolitica, razboi economic comercial, sanctiuni economice
antreprenoare, femeie, business, tech
tineri joburi IUF- The International University Fair
parc nufarul
economie razboi bani
romania germania

Până atunci, suspendarea va continua la o linie a fabricii Toyota Auto Body Inabe din prefectura Mie, unde producţia include monovolumele Alphard şi Vellfire, şi o linie la uzina principală a Gifu Auto Body din prefectura Gifu, unde producţia include camioneta HiAce.