Locurile de cazare de pe litoralul românesc pot fi puse la dispoziţia refugiaţilor din Ucraina, se menţionează într-un mesaj transmis sâmbătă de preşedintele Asociaţiei Patronale RESTO Constanţa, Corina Martin, citată de Agerpres.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

“Litoralul românesc are o capacitate de cazare suficient de mare pentru a putea oferi locuri de cazare care pot fi momentan puse la dispoziţia refugiaţilor care doresc adăpost”, se precizează în mesajul transmis de preşedintele Asociaţiei Patronale RESTO Constanţa.

De asemenea, potrivit sursei, restaurantele membre ale Asociaţiei Patronale RESTO Constanţa pot oferi mese refugiaţilor.

Analize Economedia

Hidroelectrica logo
armament-romania
utilitati, electricitate, energie
Angajați, recrutări
inflatie
aparare militari
baraj Hidroelectrica
joburi, oameni, persoane, agitație, aglomeratie, locuri de muncă, muncă, angajatori, stradă
Neptun Deep
bursa, investitii, indici, cresteri, scaderi, investitori
calcule buget
Biserica fortificată din Bierțan) de Kayle Kaupanger
Economii, Bani, Tineri, Pușculiță
investiții, creșteri, acțiuni, bursă, taur, bull
cresteri, dividende, bursa, piata de capital
Dubai proprietati imobiliare
România-Ungaria steaguri
un programator lucreaza la un laptop
adrian-dragos-paval-dedeman
economie calcule
somer calculator
burse, piete, multipli
bani, lei, economie, finante, deficit, inflatie
armata romana, capu midia, romania, nato, militari, soldati, antrenament, exercitiu militar, himars, rachete, sisteme de aparare aeriana
auto, masina chinezeasca
om robot industria automotive
transport
studenti, universitate, academie, absolventi
Piața de curierat, România, Cargus, Sameday, Fan Courier, Profit net, Cifră de afaceri, Pachet
Fermier cu legume

Aproximativ 19.000 de cetăţeni ucraineni au intrat în România de la începutul agresiunii militare a Federaţiei Ruse asupra Ucrainei, iar dintre aceştia, circa 11.000 au rămas pe teritoriul ţării, 40 dintre ei cerând statut de refugiat, a anunţat şi premierul Nicolae Ciucă, vineri seara, în timpul unei vizite în Vama Siret.