Consiliul Concurenței anunță că analizează tranzacția prin care Safety Broker de Asigurare S.A. intenționează să preia activitatea de intermediere în asigurări realizată de Globasig Broker de Asigurare – Reasigurare  în România.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

Safety Broker de Asigurare S.A. desfășoară activități de intermediere pentru toate clasele de asigurări de viață și generale, inclusiv emiterea de contracte de asigurare și încasarea primelor de asigurare în numele companiilor de asigurări, având o acoperire națională.

Globasig Broker de Asigurare – Reasigurare S.R.L. oferă produse de asigurare auto (CASCO/RCA), pentru bunuri și imobile, pentru călătorii în străinătate și vacanțe, pentru răspundere civilă legală și/sau profesională, pentru transporturi, de viață, sănătate și economii, pentru garanții și riscuri financiare, în agricultură.

Analize Economedia

calcule buget
investiții, creșteri, acțiuni, bursă, taur, bull
cresteri, dividende, bursa, piata de capital
Dubai proprietati imobiliare
România-Ungaria steaguri
un programator lucreaza la un laptop
adrian-dragos-paval-dedeman
economie calcule
somer calculator
burse, piete, multipli
bani, lei, economie, finante, deficit, inflatie
armata romana, capu midia, romania, nato, militari, soldati, antrenament, exercitiu militar, himars, rachete, sisteme de aparare aeriana
auto, masina chinezeasca
om robot industria automotive
transport
studenti, universitate, academie, absolventi
Piața de curierat, România, Cargus, Sameday, Fan Courier, Profit net, Cifră de afaceri, Pachet
Fermier cu legume
linie asamblare Dacia
Imagine apa piscină
Job, căutare de job, șomeri, tineri șomeri
Knauf Insulation, fabrica vata minerala sticla
George-Simion-Nicusor-Dan (1)
Steaguri Romania si UE
bani, lei, finante, bancnote, euro, 5 lei
bec iluminat, becuri
piata auto, uniunea europeana, romania
recesiune
sua dolari drapel ajutor steag flag us bani karolina-grabowska-4386425
Piata 9 restaurant

Conform prevederilor Legii concurenței (nr. 21/1996), această tranzacție trebuie autorizată de Consiliul Concurenței, care o va evalua în scopul stabilirii compatibilității sale cu un mediu concurențial normal și va emite o decizie în termenele prevăzute de lege.