Programul detaliat al celor trei târguri de Crăciun din București/ Ce poți face in weekend cu familia la West Side Christmas Market, Bucharest Christmas Market sau Laminor Winter Wonderland

targ de craciun bucuresti

În acest final de săptămână bucureștenii își pot petrece timpul liber la unul dintre cele 3 târguri tematice din oraș, anume, West Side Christmas Market, Bucharest Christmas Market și Laminor Wonderland. B365 a încocmit programul detaliat al celor trei târguri de Crăciun.

Programul pentru West Side Christmas Market

Vineri – 8 decembrie 2023

Târgul este deschis între orele 12:30 – 22:30.
De la ora 19:30 bucureștenii sunt așteptați la concertul live susținut de Florian Rus.

De asemenea, vizitatorii se vor putea bucura de patinoar, căsuța lui moș crăciun, caruselul venețian sau roata panoramică.

Sâmbătă – 9 decembrie 2023

Târgul este deschis între orele 11:00 – 22:30.
De la ora 19:30 bucureștenii sunt așteptați la concertul susținut de Alejandro Fernandes.

De asemenea, vizitatorii se vor putea bucura de patinoar, căsuța lui moș crăciun, caruselul venețian sau roata panoramică.

Duminică – 10 decembrie 2023

Târgul este deschis între orele 11:00 – 22:30.
De la ora 19:30 bucureștenii sunt așteptați la concertul susținut de formația „Om La Lună”.

De asemenea, vizitatorii se vor putea bucura de patinoar, căsuța lui Moș Crăciun, caruselul venețian sau roata panoramică.

Programul pentru Bucharest Christmas Market

Zona urbană:

8, 9 și 10 decembrie:
Dj CS84 (între orele 17:00 -19:30),
8, 9 și 10 decembrie:
Mascote și artiști animatori pe picioroange (între orele 18:00 – 20:00).

Zona Tradițională – Scenă:

Vineri, 8 decembrie:

Recital nai – Mădălina Lupu (între orele 19:00 – 19:30),
Corul de copii și tineret „Symbol – Jean Lupu” al Patriarhiei Române (între orele 19:30 – 20:00),
Marian Alexandru și Mezzoforte Soul Orchestra (între orele 20:00 – 20:30),
Irina Sârbu Band (între orele 20:30 – 21:30).

Sâmbătă, 9 decembrie:

Spectacol de teatru „Alertă în Laponia” al Teatrului „Ion Creangă” (între orele 12:00 – 13:00),
Recital trompetă – Florin Simion (între orele 19:30 – 19:45),
Corul „Sound” al Casei de Cultură a Studenților București (între orele 19:45 – 20:05),
„Christmas Songs” by Mady Omania și Virgil Prispian (între orele 20:05 – 20:35),
Bere Gratis (între orele 20:35 – 21:30).

Duminică, 10 decembrie:

Spectacol de teatru „Poveste de iarnă” (între orele 12:00 – 13:00),
Grupul de colindători „Roua” și Carmen Sarcină din Gorj (între orele 19:30 – 20:00),
Grupul vocal „Zestrea Fetei” (între orele 20:00 – 20:30)
Fuego (între orele 20:30 – 21:30).

Programul pentru Casa lui Moș Crăciun

Vineri, 8 decembrie:

Realizarea scrisorilor cu dorințe de Crăciun, cu ajutorul spiridușilor (între orele 12:00 – 14:00/ 16:00 – 22:00).

Sâmbătă și duminică, 9-10 decembrie 2023:

Realizarea scrisorilor cu dorințe de Crăciun, cu ajutorul spiridușilor (între orele 10:00 – 13:00/ 16:00 – 22:00).

Programul atelierelor de creație pentru copii

Vineri, 8 decembrie

Atelier de confecționat Coronițe de Crăciun (între orele 16:00 – 16:50),

Atelier de realizat Felicitări de iarnă (între orele 17:00 – 17:50),

Atelier de realizat Mărgele și bijuterii de iarnă (între orele 18:00 – 18:50),

Atelier de realizat Podoabe pentru bradul de Crăciun (între orele 19:00 – 19:50).

Sâmbătă, 9 decembrie

Atelier de confecționat figurine „Frosty the sockman” (între orele 16:00 – 16:50),

Atelier de realizat Tablouri cu fulgi de zăpadă (între orele 17:00 – 17:50),

Atelier de realizat Podoabe pentru bradul de Crăciun (între orele 18:00 – 18:50),

Atelier de realizat Felicitări de iarnă (între orele 19:00 – 19:50).

Duminică, 10 decembrie

Atelier de decorat Săculeți pentru darurile de Crăciun (între orele 16:00 – 16:50),

Atelier de realizat Șervete magice pentru masa de sărbători (între orele 17:00 – 17:50),

Atelier de confecționat Coronițe de Crăciun (între orele 18:00 – 18:50),

Atelier de realizat Ornamente din hârtie pentru bradul de Crăciun (între orele 19:00 – 19:50).

Programul pentru Laminor Winter Wonderland

Vineri, 8 decembrie

Ateliere (10 lei/copil/serie)

Face-Paiting: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Baloane Modelabile: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Jocuri Teatrale: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Construcție păpuși: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Moș Crăciun și spiridușii: Între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30Expoziție de costume:
permanent (Intrare liberă)

Spectacol Picioroange: Între orele 15:00-20:00 (Intrare liberă).

Spectacole UNATC: Scrisori de Iarnă – 15:30 (intrare liberă)

A douăsprezecea noapte – 17:00 (intrare liberă),
Magii – 18:30 (intrare liberă).

Sâmbătă, 9 decembrie

Ateliere (10 lei/copil/serie)

Face-Paiting: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Baloane Modelabile: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Jocuri Teatrale: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Construcție păpuși: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Moș Crăciun și spiridușii: Între orele:10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30 (Intrare liberă)

Expoziție de costume: Permanent (Intrare liberă)

Spectacol Picioroange: Între orele 15:00-20:00 (Intrare liberă)

Spectacole UNATC: Magii – 16:00 (intrare liberă)

A douăsprezecea noapte – 17:00 (intrare liberă),

Magii – 19:15 (intrare liberă)

Vasilache și Mărioara – 20:00 (intrare liberă).

Duminică, 10 decembrie

Ateliere (10 lei/copil/serie),

Face-Paiting: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Baloane Modelabile: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Jocuri Teatrale: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Construcție păpuși: între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30

Moș Crăciun și spiridușii: Între orele 10:30-13:30 , 13:30-16:30, 16:30-19:30, 19:30 – 22:30 (Intrare liberă)

Expoziție de costume: Permanent (Intrare liberă)

Animație Picioroange: Între orele 15:00-20:00 (Intrare liberă)

Spectacole UNATC: Crăciunul în regatul alb – 16:00 (intrare liberă)

Magii – 17:30 (intrare liberă),

Crăciunul în regatul alb – 19:00 (intrare liberă),

Magii – 20:15 (intrare liberă).

Sursa: B365

Sursa Foto: Facebook/ Visit Romania

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *