Cea mai bogată femeie din Indonezia și-a pierdut jumătate din avere în trei zile

bani, dolari, bancnote Sursa foto: Inquam Photos / Alberto Groșescu

Cea mai bogată femeie din Indonezia a văzut cum jumătate din averea ei, 3,6 miliarde de dolari, s-a evaporat la Bursa de Valori din Jakarta în doar trei zile. La mijlocul lunii martie, Marina Budiman, co-fondatoare și președinte al companiei de centre de date DCI Indonesia, avea încă o avere de 7,5 miliarde de dolari. Apoi, prețul acțiunilor companiei sale s-a prăbușit, scrie Rador Radio România.

În ultimele trei săptămâni, ea câștigase aproximativ 350 de milioane de dolari pe zi din creșterea prețului acțiunilor. Recent, devenise cea mai bogată femeie din țară, potrivit Bloomberg Billionaires Index.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

Fluctuațiile premature ale prețurilor sunt foarte frecvente în Indonezia. Zeci de companii și-au văzut valoarea bursieră crescând cu peste 1.000% în ultimii ani, fără o corelație directă cu sănătatea lor financiară.

Analize Economedia

sua dolari drapel ajutor steag flag us bani karolina-grabowska-4386425
recesiune
tineri programatori foto
Corinthia
criza de ouă din SUA
2265634-800x534
retea electrica - Transelectrica
digitalizare, calculator, cod, programare
statele unite, sua, washington, china, beijing, putere, geopolitica, razboi economic comercial, sanctiuni economice
antreprenoare, femeie, business, tech
tineri joburi IUF- The International University Fair
parc nufarul
economie razboi bani
romania germania
concedieri dreamstime
industrie forta de munca somaj industrial uzina fabrica manufactura muncitor muncitor necalificat
blindate, armata, militar
Bugetul familiei, bani
dambovita arena aci
afacere semnare contract pexels
șantier aeroport craiova
costuri, cladiri, birouri, angajati
software, calculator, IT
CV locuri de munca job
MixCollage-21-Dec-2024-07-15-PM-1798
economie 2024
grafic crestere dreamstime
tranzactii calcula fuziuni
locuinta constructii bricolaj
salariu, bani, lei

Bursa de Valori de la Jakarta a cunoscut marți un dezastru. Principalul indice bursier s-a prăbușit și tranzacționarea a trebuit să fie oprită pentru o jumătate de oră.

Comentarii

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.