Serviciul Transport Voluntari, regia de transport a orașului de lângă București condus de edilul Florentin Pandele, a lansat o licitație pentru achiziționarea a până la 22 de milioane de litri de motorină EURO 5 pentru 134,2 milioane lei, adică maximum 6,1 lei pe litru, cu peste 1 leu pe litru mai puțin decât se vinde în lanțurile de benzinării din România.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

Contractul se întinde pe patru ani și vizează asigurarea carburantului pentru flota de autobuze și microbuze a STV. „Furnizorul trebuie să asigure achizitorului, ca facilitate, în comodat, o soluție conformă tuturor normelor în vigoare de depozitare motorină pentru perioada de desfășurare a contractului, un sistem de stocare și distribuție carburanți, cu o capacitate nu mai mică de 40.000 l , pe care îl va instala în incinta punctului de lucru al achizitorului, din Voluntari, Bd. Dunării, nr. 71, precum și o soluție netransmisibilă de asigurare a alimentării cu carburant din depozitul oferit exclusiv în rezervoarele autovehiculelor aparținând beneficiarului pentru minim 100 de utilizatori. Pentru aceasta operațiune nu se vor percepe costuri suplimentare. Furnizorul trebuie să dețină stații proprii de distribuție motorină, la max. 10 km distanță de punctul de lucru al achizitorului, pentru a-i da posibilitatea acestuia să-și alimenteze mijloacele de transport din parcul propriu în cazul defectării sistemului de stocare”, se arată în caietul de sarcini al licitației.

Ofertele se desfac în 26 aprilie, departajarea lor se face în funcție de preț și de termenul de livrare asumată de furnizor – maxim 48 de ore de la plasarea comenzii.

Analize Economedia

România-Ungaria steaguri
un programator lucreaza la un laptop
adrian-dragos-paval-dedeman
economie calcule
somer calculator
burse, piete, multipli
bani, lei, economie, finante, deficit, inflatie
armata romana, capu midia, romania, nato, militari, soldati, antrenament, exercitiu militar, himars, rachete, sisteme de aparare aeriana
auto, masina chinezeasca
om robot industria automotive
transport
studenti, universitate, academie, absolventi
Piața de curierat, România, Cargus, Sameday, Fan Courier, Profit net, Cifră de afaceri, Pachet
Fermier cu legume
linie asamblare Dacia
Imagine apa piscină
Job, căutare de job, șomeri, tineri șomeri
Knauf Insulation, fabrica vata minerala sticla
George-Simion-Nicusor-Dan (1)
Steaguri Romania si UE
bani, lei, finante, bancnote, euro, 5 lei
bec iluminat, becuri
piata auto, uniunea europeana, romania
recesiune
sua dolari drapel ajutor steag flag us bani karolina-grabowska-4386425
Piata 9 restaurant
recesiune
tineri programatori foto
Corinthia
criza de ouă din SUA

STV este operator de transport licentiat cu un contract de delegare a gestiunii serviciului de transport public local de călători. Regia deține trasee regionale operate cu peste 200 de autobuze urbane EURO 5 si EURO 6 conform contractului de delegare cu Asociatia de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov.