Omul de afaceri sibian Adrian Ruja a început, prin Global Investment Group construcția Global Residence Monolitului, care va include cel mai înalt turn rezidențial din Sectorul 3, localizat la un minut de stația de metrou Mihai Bravu, cu acces la două străzi: Peneș Curcanul și Monolitului. Noua dezvoltare urmează să fie livrată în două faze: 94 de apartamente în 2022 și 146 în 2023.

Urmărește mai jos producțiile video ale Economedia:

- articolul continuă mai jos -

Proiectul este compus din trei corpuri de clădire, P+13, P+15 și P+18, iar la finalizare, blocul de 18 etaje din cadrul Global Residence Monolitului va fi cel mai înalt turn rezidențial din sectorul 3. Global Residence Monolitului are un mix de apartamente cu două, trei și patru camere precum și penthouse-uri la utimele etaje, care vor oferi o vedere panoramică către Parcul Tineretului și Delta Văcărești.

Noua construcție prevede un adăpost ALA (apărare locală antiaeriană), care va fi executat la nivelul – 2 , în suprafață de 504,47, adaptat, iată, la noua relitate și la posibilitatea foarte îndepărată ca Rusia să atace cumva România. De asemenea, un număr total de 348 locuri de parcare vor fi amenajate atât în subsol cât și suprateran, pentru a deservi întreaga dezvoltare.

Analize Economedia

România-Ungaria steaguri
un programator lucreaza la un laptop
adrian-dragos-paval-dedeman
economie calcule
somer calculator
burse, piete, multipli
bani, lei, economie, finante, deficit, inflatie
armata romana, capu midia, romania, nato, militari, soldati, antrenament, exercitiu militar, himars, rachete, sisteme de aparare aeriana
auto, masina chinezeasca
om robot industria automotive
transport
studenti, universitate, academie, absolventi
Piața de curierat, România, Cargus, Sameday, Fan Courier, Profit net, Cifră de afaceri, Pachet
Fermier cu legume
linie asamblare Dacia
Imagine apa piscină
Job, căutare de job, șomeri, tineri șomeri
Knauf Insulation, fabrica vata minerala sticla
George-Simion-Nicusor-Dan (1)
Steaguri Romania si UE
bani, lei, finante, bancnote, euro, 5 lei
bec iluminat, becuri
piata auto, uniunea europeana, romania
recesiune
sua dolari drapel ajutor steag flag us bani karolina-grabowska-4386425
Piata 9 restaurant
recesiune
tineri programatori foto
Corinthia
criza de ouă din SUA

Totodată, în interiorul piațetei dintre cele trei turnuri vor fi amenajate spații verzi și un loc de joacă pentru copii.

Global Investment Group, brandul de dezvoltator al investitorului proiectelor Global Residence, are un total de peste 2.000 de apartamente livrate pe piața românească.

Grupul a fost înființat acum 18 ani de omul de afaceri sibian, Adrian Ruja. Acesta a început inițial cu propria firmă de construcții, A-CON GLOBAL, pentru ca ulterior să înceapă activitatea de dezvoltator rezidențial.

A livrat 500 de apartamente în Sibiu, în perioada 2003-2007, iar apoi a început să activeze și pe piața din București, unde are peste 1.500 de locuințe finalizate. Printre cele mai cunoscute proiecte recent livrate se numără Global Residence Mihai Bravu, 280 de unități locative finalizate în 2020 sau Global Residence Piața Muncii, 128 de apartamente finalizate în 2017.